top of page

Menopaus kui uus algus. Naisteretriit. 6. - 7. juuli


Sinu ülejäänud elu parim uus algus!
Kahepäevasel väga privaatsel naiste retriidil õpime tundma menopausi ilminguid ja iseloomu, nii psühholoogilisi, hormonaalseid kui kehalisi.


Retriit toimub Hatu Mõisa hubases peahoones ja iidses mõisapargis. Lõdvestumist ja sisemise rahu seisundit soodustab ümbritsev puhas loodus ning keha ja meeli hellitav maagiline jõgi.

Pakume teadlikult valitud ja armastusega valmistatud taimetoitu, sest toitumine on üks peamistest mõjutajatest, mis aitab vältida või leevendada menopausi ajal või pärast seda tekkivaid vaevusi. 


Retriidil saad kogenud juhendajate abiga tunnetada, kuidas toetavad Sinu head tervist ja paremat elukvaliteeti:


  • lihtsad harjutused ja lõdvestustehnikad, 

  • meelerahu praktikad, 

  • hingamistehnikad ja

  • teadlikult valitud toit ja toidulisandid,

  • naiste elujõu rituaalid


Naised veedavad menopausis keskmiselt ühe kolmandiku oma elust. Et elada seda etappi oma elus väekalt ja täiel rinnal on oluline menopausiga kaasnevat põhjalikult tundma õppida. 

Kui tead, et oled teel menopausi, juba kohal või postmenopausis, siis see retriit on Sulle!


Ühiskonnas ja ka naiste seas on levinud ekslik uskumus, nagu saaks naise elu menopausi jõudes läbi. Tegelikult aga avanevad esiemade kogemuse ja iidsete tarkuste kohaselt üleminekueas naise vaimse loomisjõu väravad. Noore viljaka naise kui järglaste sünnitaja ning hoolitseja roll asendub sisemise tõega kooskõlas oleva eneseteostusega.


Menopausis avaneb naise sisemise väe portaal, kuid kaasnevad ka füüsilised ja vaimsed väljakutsed. Viimased võivad olla hirmutavad, kui jäädakse sellega üksi ega osata leida abi. Sageli kattuvad menopausi sümptomid teiste levinud tervisehädade ilmingutegaja neid ei taibata menopausiga seostada. Tänu õigel ajal saadud teadmistele ja toele loovad paljud naised üleminekueast oma ülejäänud elu parima uue alguse.


Koguneme naiste kui õdede toetavas ringis, et üheskoos kogemusi jagades mõista paremini eneses toimuvat. Mõnes mõttes tabab menopaus naist oma mitmekesisusega alati ootamatult ja on iga naise jaoks erinev kogemus. Kuid ainuüksi teadasaamine, et Sa pole üksi, ja et kõiki naisi mõjutab menopaus, on tohutu kergendus.


Kui soovid naisena julgelt tulevikku vaadata, oled oodatud meiega ühinema retriidil “Menopaus kui uus algus ”. See on pöördeline aeg Sinu elus, mis on osa looduse loomulikest rütmidest ning on väärt pühitsemist! NB!! Registeerimislingi ja vormi leiad kuulutusest lingi taga: https://hatu.academy/naisteretriit/

Tasumismootoris on võimalik teha ülekandeid mitmes osas!


Tasu

Retriidi maksumus kuni 10. juunini registreerudes on 369 €, hiljem registreerides 399 €.

Koha kinnitab ankeedi täitmine ja ettemaks registreerimisel 169 €. 


Tasu sisaldab:

  • vestlusloenguid, praktikaid, praktika materjale ja kõiki tegevusi;

  • naise elujõu rituaale

  • 5 maitsvat taimetoidu korda ja teepause;

  • majutust Hatu mõisa romantilisel pööningul või soovi korral oma telgis;

  • üllatust :)


Päevakava


Laupäev

10:00 Saabumine

10:30 Retriidi tegevused (värskendavate pausidega)

13:00 – 15:00 Lõuna ja puhkeaeg

15:00 – 18:00 Retriidi tegevused (värskendavate pausidega)

18:00 Õhtusöök

19:00 – 21:00 Retriidi tegevused 

22:00 Öörahu


Pühapäev

8:00 Pehme hommikusirutus

9:30 Hommikusöök ja paus

10:00 – 13:00 Retriidi tegevused (värskendavate pausidega)

13:00 – 14:00 Lõuna

14:00 – 15:00 Aktiivne puhkeaeg

15:00 – 16:30 Retriidi tegevused (värskendavate pausidega)

16:30 – 17:30 Lõpupidu


*Korraldajad võivad vajadusel teha päevakavas muudatusi


Koolitajad:


Margit Kurm

Joogaõpetaja. Koolitaja ja lugude vestja

Margit on naise psühholoogiat ja tervist käsitlenud retriitidel alates aastast 2007. Igapäevaselt juhendab ta joogatunde naistele vanuses 50+. Joogaõpetaja kogemust on tal üle 17 aasta.

Üleminekuiga on Margitile oluline läbi isikliku kogemuse ja soovist naisi sel teekonnal toetada. Ta on õppinud ja praktiseerinud lisaks kundalini joogale ka helijoogat (Naad jooga), Tiibeti massaaži ning meditatiivset tervendamist (Meditative Healing™).

Aastatel 2017- 2023 õpetas ta kundalini jooga instruktoreid Hatu Akadeemias. 


Margit on ka lugude vestja ja esivanemate uurija. Talle meeldib kokku panna ülendavad praktikad ja teemaga haakuvad muinaslood. Huvi ajaloopärandi ja iidsete lugude vastu viis ta aastateks korraldama ja esinema festivali “Mütofest - muistse maailma pidu”. Pikaajalise ettevõtte juhina on ta saanud jälgida ja toetada naiste energiataset ja suutlikkust töökeskkonnas nende erinevatel eluetappidel.


Terri Mang

Jooga ja tantsujooga õpetaja. Koolitaja ja mentor

Terri on vitaalne ja sooja südamega jooga- ja Shakti Tantsu õpetaja, Hatu Akadeemia looja ja Hatu mõisa hoidja. Aastatel 2016 – 2023 on Terri olnud koolitaja Kundalini jooga instruktorite koolitusel Hatu Akadeemias.


Terril on 17 aastane jooga praktiseerimise ja 13 aastane õpetamise kogemus, ta jätkab pühendunult oma teekonda viies läbi koolitusi,  joogatunde ja töötubasid. Ta on avardanud omi oskusi ja teadmisi teadliku raseduse, laste- ja noorte jooga, jooga numeroloogia, Meditatiivse Tervendamise, EFT ja Shakti Tantsu valdkondades.


Terri kireks on sügavuti tundma õppida teadvuse ja inimpotentsiaali avardumise võimalusi läbi jooga- või joogatantsu praktikate ning oma teadmiste vahetu jagamine, kaasates pikaajalisi joogaliku elustiili kogemusi ning Human Design’i ja Gene Keys süsteemi.


Tiina Pappel

Joogaõpetaja. Aroomiterapeutide koolitaja. Diplomeeritud taimetoidu kokk.

Tiinat  inspireerib kohalolus ja hetkes elamine. Tiina kui teadliku naise kogemus algas 30 aastat tagasi, mil ta aktiivselt uuris iseennast ja oma vajadusi, otsides endale ainuomast teed.

2006. aastast on tema elus läbi põimunud joogaõpetajaks ja naiseks olemine. Hiljem on lisandunud armastuse ja kirega taimetoidu valmistamine nii endale ja kui teistele...  „me oleme ju need,  mida sööme..." 

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page