TERVISEPÄEV JOOGA JA TANTSUGA. Hatu mõisas. 5 sept.


Tänapäeva kiirel ja inforohkel ajal on ca 80–90 % arsti külastustest seotud stressiga, kuid ainult vähem kui 3% arstidest räägib oma patsientidega, kuidas stressi vähendada.

Jooga, meditatsioon ja muud meele-keha harjutused treenivad teie keha ja meelt paremini stressiga toime tulema ning parandavad üldist tervist ja heaolu.

USA-s läbi viidud riiklikus uuringus teatas üle 85% joogaga tegelenud inimestest, et see aitas neil stressi maandada. Keha treenimine on stressi leevendamiseks väga kasulik viis, kuid jooga erineb spinningutunnist või raskuste tõstmisest selle poolest, et see ühendab füüsilise vormi parandamise ka enesest hoolimise ja eneseteadlikkuse filosoofiaga.

Inglise keeles on sõnadel "liikumine" (movement) ja "emotsioon" (emotion) sama ladina tüvi movere. Kui miski sind liigutab, siis avaldab see sulle füüsilist mõju, emotsioonid mõjutavad liikumist. Kui oleme kurvad või depressioonis, siis on meie liigutused rasked ja aeglased; kui oleme vihased, muutuvad liigutused katkendlikuks ja teatraalseks. Kui liigutame keha harjumuspärasest rohkem, vabastab see energiat nii füüsilisel kui ka psüühilis-emotsionaalsel tasandil. Teiste sõnadega, kui vabastame pingetest keha, siis siis vabastame neist ka meele. Väljenduslik liikumine aitab luua ühenduse tunnete ja liikumise vahel, samuti soodustab positiivset hoiakut ja suurendab sisemist jõudu. Näiteks eritub liikumise ajal kehasse mitmeid hormoone, peamiselt endorfiine. Tants on võimas suhtlusvahend, mida võib kasutada sugukondlike riituste, religioossete tõekspidamiste ja etniliste või rahvuslike traditsioonide väljendamiseks.

Me kõik oskame tantsida - ka need, kes ütlevad, et ei oska - tarvis on vaid vabaneda takistavatest mõttemustritest.

Tervisepäeva kaunistavad: * lõdvestav ja immuunsust parandav joogapraktika Terriga * viiel rütmil põhinev vabastav tants Merritiga, * tervislik taimne toiduelamus ____________________ Ruumi on hoidmas ja loomas:

***ELURÕÕMU LOOJA - TERRI PRABHUDEEP MANG***

Karismaatiline ja sooja südamega joogaõpetaja 2010. aastast, koolitaja, joogaliku elustiili nõustaja ja Hatu Mõisa perenaine. Terri rohkem kui 25-aastane ettevõtja kogemus jon arendanud tema loovat lähenemist elule ning süvendanud arusaamist inimese mitmetahulisest olemusest. Aktiivne tegutsemine reklaamivaldkonnas pani teda oma elu ümber hindama ning juhatas tänasele teekonnale joogaõpetaja ja elustiili nõustajana. Ta on pühendunud tasakaalu loovate ning elurõõmu loovate joogaõpetuste ja praktikate uurimisele ning jagamisele.

***MERRIT HELISTVE*** Minu kirg on olnud varajasest lapsepõlvest alates tants ja liikumine. Olen töötanud üle 10 aasta professionaalse tantsija, lavastaja ja koreograafina. Juhendanud liikumistreeninguid üle 30 aasta. Töötan psühholoogilise nõustajana ja kehapsühhoterapeudina. Kõige rohkem huvitasid mind psühholoogias keha ja meele seosed, ning siit ka otsingud kehapsühhoteraapia valdkonnast. Nähes kui palju meie keha peegeldab meie vaimset seisundit, hakkasin otsima võimalusi kuidas minu senine tegevus tantsu ja liikumise vallas psühholoogiaga ühendusse viia. Proovisin järele erinevaid kehale suunatud teadliku liikumise vorme: Body Mind Centering, Viie Rütmi Tants, Movement Medicine ja Open Floor. Kõige enam paelus mind Viie Rütmi Tants. Selles praktikas tundsin ka kõige suuremaid muutusi, mis toimusid minu kehas ja meeles. Läks tükk aega enne, kui elu jooksul kätteõpitud korrektsed tantsuliigutused järele andsid ja vaba tants sai üleüldse voolama hakata.

Nüüd olen jõudnud punkti, kus iga hingetõmme võib viia mind minu enda tantsuga ühendusse. Pole samme mida peab selgeks õppima, vaid lihtsalt tunnetus – sügav ühendus iseendaga.

________________ Tervisepäeva osalustasu: * Harju valla, Saue valla ja Keila linna elanikele on osalemine tervisepäeval tänu projektitoetusele 15 €.

*Mujalt piirkondadest liitujaile: 30 €.

Koha tervisepäeval tagab tagastamatu registreerimistasu 15€ tasumine (sisaldub osalupanuses) MTÜ Hingevärava Heli kontole EE271010220282218228 märkega tervisepäev.

**Tervisepäeva osalustasu võib tuua kaasa ka sularahas.

**Osaluspanusele lisandub vabatahtlik lõunasöök 10€ väärtuses

**Tulla võib ka oma piknikukorviga.

***Palun registreeri on lõunasoov registreerudes online vormis 3. septembriks https://valguspere.typeform.com/to/xQLHVOut *Toidu panus too palun kaasa sularahas

_______________________

***Tervisepäevale liitumiseks täida palun online vorm: https://valguspere.typeform.com/to/xQLHVOut

Lisainfo: Margit Kurm, taranbir@kundaliniyoga.ee, 5666 5956. Terri Mang, mang.terri@gmail.com või 5067599. Merrit Helistve merrit.helistve@gmail.com, 5090630

***Tervisepäev toimub MTÜ Hingevärava Heli ja MTÜ Valguspere projekti "Elujõuline Kogukond" raames, mida kaasrahastatakse Euroopa maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest See less
join us

 for the 

PARTY

Recipe Exchange @ 9pm!

Üldiselt põhineb kõik pühendumusel. Kui teed midagi hingega, oled Sa maailmaga üks. Hoia, pühendu ja ole järjepidev!

    Joogi Bhajan