TERVISEPÄEV JOOGA JA HELIRÄNNAKUGA 24. oktoobrilHatu Mõisas

24. OKTOOBRIL 2021


Tänapäeva kiirel ja inforohkel ajal on umbes 80–90 % arsti külastustest seotud stressiga, kuid ainult vähem kui 3% arstidest räägib oma patsientidega, kuidas stressi vähendada.

Jooga ja meditatsioon treenivad Sinu keha ja meelt paremini stressiga toime tulema ning parandavad üldist tervist ja heaolu. USA-s läbi viidud uuringus teatas üle 85% joogaga tegelenud inimestest, et see aitas neil stressi maandada. Keha treenimine on stressi leevendamiseks väga kasulik viis, kuid jooga erineb spinningutunnist või raskuste tõstmisest selle poolest, et see ühendab füüsilise vormi parandamise ka enesest hoolimise ja eneseteadlikkuse filosoofiaga.


Tervisepäeva kaunistavad: * stressi leevendav ja immuunsust parandav joogapraktika Terriga * lõdvestav helirännak Liis Jürgensiga (harfil), * tervislik ja taimne sügishooaega sobiv toiduelamus __________________

Ruumi on hoidmas:

ELURÕÕMU LOOJA - TERRI PRABHUDEEP MANG Karismaatiline ja sooja südamega joogaõpetaja, koolitaja, joogaliku elustiili nõustaja ja Hatu Mõisa perenaine. Terri rohkem kui 25-aastane ettevõtja kogemus jon arendanud tema loovat lähenemist elule ning süvendanud arusaamist inimese mitmetahulisest olemusest. Aktiivne tegutsemine reklaamivaldkonnas pani teda oma elu ümber hindama ning juhatas tänasele teekonnale joogaõpetaja ja elustiili nõustajana. Ta on pühendunud tasakaalu loovate ning elurõõmu loovate joogaõpetuste ja praktikate uurimisele ning jagamisele.

HELIVÕLUR - LIIS JÜRGENS (Viira) on mitmekülgne loovisik, kelle huvid võib jagada kolme suunda – helilooming ja improvisatsioon, klassikaline interpretatsioon harfil ning heli ja liikuvat pilti (animatsiooni) ühendav looming ja uurimused.


Liis Jürgensi tegevus harfimängijana on laiahaardeline, ulatudes soolokontsertidest ja improvisatsioonilisest tegevusest kuni orkestrimänguni. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia harfi eriala magistriõppe (2009) ja töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (2007–2017). Ta on teinud koostööd pea kõigi eesti orkestritega, ning osalenud rahvusvaheliste orkestrite töös. Ühtlasi on Liis Jürgens hinnatud kammermuusik, kes on teinud kaasa erinevates klassikalise, jazz- ja improvisatoorse muusika projektides, ta on ansambel Una Corda asutajaliige.

Huvi visuaalkunstide ja muusika sidumise vastu on Liis Jürgensi viinud ennast täiendama Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonna magistriõppesse (2012–2015). Alates 2017. a sügisest jätkab ta samateemalisi õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppe heliloomingu suunal.

______________


Tervisepäeva osalustasu: * Harju valla, Saue valla ja Keila linna elanikele on osalemine tervisepäeval tänu projektitoetusele 15 €. *Mujalt piirkondadest liitujaile: 40 €. Koha tervisepäeval tagab: 1. registreerimistasu 15€ tasumine (sisaldub osalupanuses) MTÜ Hingevärava Heli kontole EE271010220282218228 märkega tervisepäev.2. Online registreerumisvormi täitmine: https://valguspere.typeform.com/to/xQLHVOut

**Tervisepäeva osalustasu võib tuua kaasa ka sularahas. **Osaluspanusele lisandub vabatahtlik lõunasöök 10€ väärtuses **Lõuna panus too palun kaasa sularahas _____________________ Lisainfo: Terri Prabhudeep Mang, 506 7599.

***Tervisepäev toimub MTÜ Hingevärava Heli ja MTÜ Valguspere projekti "Elujõuline Kogukond" raames, mida kaasrahastatakse Euroopa maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest

join us

 for the 

PARTY

Recipe Exchange @ 9pm!

Üldiselt põhineb kõik pühendumusel. Kui teed midagi hingega, oled Sa maailmaga üks. Hoia, pühendu ja ole järjepidev!

    Joogi Bhajan